Genel Sanat Yönetmeni

Genel Sanat Yönetmeni

TARIK TUNA

1976 Yılında Aydın’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi dönemlerinde okul ekiplerinde yer aldığı halk dansları yarışmalarında zeybek yöresi dansları ile Türkiye dereceleri bulunmaktadır.  1994 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümüne girdi. Üniversitedeki öğrenimi boyunca,bölümünün  “Ekin  Gösteri Topluluğu” adı altında yapılanan proje gösterilerinde mezun olduğu 2000 yılına kadar dans etti. 2000 yılında Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığında  Öğrenci Toplulukları Koordinatörü ve Üniversitenin Türk Halk Dansları Topluluğu Zeybek ekibinin eğitmenliği görevlerine başladı. Bu görevleri esnasında 2003-2006 yılları arasında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk Halk Dansları Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

2003 yılında aynı kurumda Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğüne terfi etti. 2000-2010 yılları arasında Ege Üniversitesi Türk Halk Dansları Topluluğu Zeybek yöresi ekibini Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Üniversitelerarası Türk Halk Dansları grup yarışmaları ve final yarışmalarında faklı kategorilerde çok kez grup birinciliği, 6 kez de  Türkiye birinciliğine taşıdı.

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi  Başkanlığında Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü. Şu an Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuar’ında Halkla İlişkiler Birim Sorumluluğu  görevinin  yanı sıra, Türk Halk Dansları (TÜHAD) Topluluğunun Genel Sanat Yönetmenliği ve zeybek yöresi ekibinin eğitmenliği görevlerini sürdürmektedir.